Z życia klas 3

Z miłości do eksperymentowania, czyli naukowe walentynki w Energetycznym Centrum Nauki z klasą III C.

W dniu 14 lutego pojechaliśmy na walentynkowe eksperymentowanie w laboratorium Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Z okazji Święta Zakochanych edukatorzy ECN przygotowali specjalne warsztaty popularnonaukowe, podczas których dowiedzieliśmy się czym jest chemia miłości i zbadaliśmy czy przeciwieństwa się przyciągają.

Tego wyjątkowego dnia laboratorium ECN zmieniło się w słodką i kolorową pracownię. Sprawdziliśmy jak łączą się barwy i tworzą różnobarwną tęczę, zbudowaliśmy piramidę kolorów. Przeprowadziliśmy też eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem bezpiecznych substancji. Na koniec wykonaliśmy walentynkowy upominek dla swojej „drugiej połówki” z zastosowaniem magicznych ołówków 3D.

Walentynkowe eksperymentowanie filmowała regionalna telewizja. Nasz występ był bardzo udany – klasa III C to gwiazdy TV Kielce.

Po powrocie do szkoły czekała na nas kolejna niespodzianka. My również otrzymaliśmy walentynkowe prezenty, oczywiście w kształcie serca. W tym dniu byliśmy wszyscy zakochani!