Z życia klas 3

W klasie III C Boże Narodzenie tuż, tuż…

Boże Narodzenie  w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania, zwanego adwentem.

W dniu 16 grudnia, w pięknie udekorowanej sali, panie studentki zorganizowały nam  zajęcia na temat „ Tradycje, obrzędy i zwyczaje związane ze  świętami Bożego Narodzenia”. Rozmawialiśmy o tym, jak Boże Narodzenie obchodzono dawniej i dziś. Szczególną uwagę zwróciliśmy na magię wieczoru wigilijnego. Śpiewaliśmy też kolędy.

Wykonywaliśmy również przy trzech stanowiskach różne ozdoby na choinkę. Z naszych wyciętych konturów dłoni powstało piękne, zielone drzewko choinkowe, które zostało ustrojone  w aniołki, bombki i kolorowy łańcuch, oczywiście przez nas wykonane.

Jednak najprzyjemniejszą świąteczną czynnością było dekorowanie pierników. Pomysłów mieliśmy wiele. Było dużo lukru, czekolady i różnych dekoracyjnych ozdób. Ten słodki poczęstunek był zwiastunem bożonarodzeniowych  pyszności!