Z życia klas 3

Andrzejki w klasie III C

Andrzejki znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki – to wieczór wróżb i czarów odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich, hucznych, zabaw przed adwentem.

W dniu 29 listopada studentki z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (była wśród nich także studentka z Hiszpanii), zorganizowały dla nas wróżby andrzejkowe. Sala została pięknie udekorowana, paliły się świece. Panie, ubrane w stroje wróżek wyglądały czarująco. Przy trzech stolikach czekały na nas różne wróżby. Bawiliśmy się też z balonami, na gazecie, przy muzyce. Było dużo śmiechu i żartów.

Każdy sobie „coś” wywróżył…Było to wydarzenie tajemnicze i magiczne. A potem „słodkości” i długie rozważania na temat: Czy wróżby się spełnią?