Z życia klas 3

Klasa III C prezentuje apel „Magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję”

W dniu 25 października zaprosiliśmy panią dyrektor,  panią pedagog oraz uczniów klas 0 – III z wychowawcami do obejrzenia apelu na temat „Magiczne słowa – proszę, przepraszam, dziękuję”, który przygotowaliśmy wspólnie, z całą klasą.

Żyjemy wśród ludzi, dlatego dostosowujemy się do siebie wzajemnie. Nasze liczne kontakty wyznaczają pewne obyczaje: wśród nich są bardzo ważne reguły dobrego zachowania. To dobre wychowanie czyni z nas ludzi kulturalnych, budzących szacunek i sympatię. Życzliwość, uprzejmość, tolerancja opanowanie emocji, te nienaganne formy powinny być naszymi nawykami wpajanymi już od dzieciństwa.

Tymczasem już my, dzieci, zapominamy o pięknych słowach, które są zawsze w naszej kulturze. Dlatego, prezentując apel, chcieliśmy słowami wierszy i piosenek, pokazując scenki obyczajowe oraz inscenizację „Ballada o uprzejmym rycerzu” przedstawić wszystkim zasady grzecznego zachowania.

Stosowanie „magicznych słów” nie zmieni warunków życia, ale na pewno uczyni je przyjemniejszym. Grzeczne zachowanie należy się wszystkim!