Z życia klas 3

WYCIECZKA KL. IIIA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

Dnia 22.09.16 r. kl. III a wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Wiąckach  ,,Na Górce”. Dzieci poznały etapy wypieku chleba oraz próbowały własnoręcznie zarobić ciasto na chleb i rozpalić ogień w piecu. Oczekując na wypiek chleba zwiedziliśmy Muzeum Tkactwa ,,Lnianą Izbę”, w której obejrzeliśmy kolekcję sprzętu do obróbki lnu i sprzętów tkackich: krosna, kołowrotki oraz inne zabytkowe sprzęty .

W tradycyjnych strojach wcieliliśmy się w prawdziwych aktorów i przedstawiliśmy legendę świętokrzyską ,,O zbóju Madeju”. Obejrzeliśmy również domowe zwierzątka i pani gospodyni pozwoliła wydoić  kozę.

Wielu wrażeń i emocji dostarczyła nam przejażdżka wozem drabiniastym po przepięknej okolicy. Mieliśmy także okazję spróbować swojskiego chleba , masło, konfitury oraz mleko kozie, które bardzo  smakowało. .Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.  To była udana wycieczka.