Z życia klas 3

Klasa III C na wycieczce w Zagnańsku, w Kompleksie „Świętokrzyska Polana”.

W dniu 14 września pojechaliśmy na wycieczkę do Kompleksu „Świętokrzyska Polana” w Zagnańsku. To doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania czasu. Czekało tam na nas wiele atrakcji.

Zachwyciła nas OCEANIKA – zespół wielkich akwariów z fauną i florą mórz, oceanów i rzek z całego świata, są one podzielone według ich miejsca występowania. Są tam również zwierzęta wodne, które nie występują już w warunkach naturalnych i stanowią prawdziwe rarytasy akwarystyczne.

Zwiedziliśmy też PART MINIATUR, w którym znajduje się 20 makiet największych zabytków województwa świętokrzyskiego, przedstawionych w skali 1:20. Są tam trzy ścieżki tematyczne: zamki  i obiekty obronne, zabytki sakralne oraz zabytki techniczne.

A potem największa atrakcja -  KRAINA ZABAWY – bawiliśmy się świetnie na oryginalnym placu zabaw. Bardzo smakowała nam też pieczona kiełbaska z ogniska i smaczna herbata.

To był bardzo udany „wycieczkowy” początek roku szkolnego: słoneczny, ciepły wrzesień…Oby tak dalej!