Z życia klas 3

Co wiemy o bateriach? Zielony Patrol w IIIa

Po raz kolejny zielony patrol odwiedził naszą klasę. Tematem zajęć było poznanie budowy baterii, jej roli w codziennym życiu człowieka, przeprowadzenie doświadczeń.

Przypomnieliśmy również, gdzie należy oddawać zużyte baterie i jaką szkodę mogą wywołać baterie wyrzucane do śmieci. Starsze koleżanki zbudowały wspólnie z nami dwa obwody: elektryczny z baterii, żarówki, przewodów oraz z cytryny. Prąd w obwodzie z cytryną nie był zbyt duży, ale trzask w słuchawce był słyszalny. Kolejne doświadczenie polegało na tym, że do jednego pojemnika wlano wodę i włożono żonkila, a do drugiego naczynia wodę i rozpuszczono kwasek cytrynowy. Czeka nas obserwacja, co stanie się z żonkilem w roztworze kwasku i wody. To doświadczenie ma nam uświadomić, co robi rozlana bateria, gdy dostanie się do gleby. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy materiały edukacyjne i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.