Z życia klas 3

Dzień Chłopaka w klasie IIIa

Klasy trzecie w tym roku zaplanowały kilka wyjść do Kina Moskwa na seanse filmowe połączone z ciekawymi spotkaniami z różnych dziedzin, a jakimi to będziemy odkrywać stopniowo. 29 września, to data pierwszego seansu filmowego i świętowania przez klasy Dnia Chłopaka.

W tym dniu czekało na nas wiele niespodzianek. Po pierwsze spotkanie ze Strażą Miejską. Strażnicy miejscy przypomnieli nam kilka zasad bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły, zasada bezpieczeństwa podczas zabaw, spotkań z nieznajomymi i zasad związanych z zachowaniem się podczas ataku psa. Były też pokazy psów obronnych, które towarzyszą podczas patroli służb straży miejskiej, które wzbudzały w nas wiele emocji. Kolejną niespodzianką był sam seans filmowy, gdyż wybraliśmy się na film pt. „Mały Książę”, a w rezultacie przez pomyłkę obsługi obejrzeliśmy równie ciekawy film pt. „Hugo pogromca duchów”. Po seansie filmowych klasy trzecie rozstały się, by w swoim wąskim gronie świętować dalej Dzień Chłopaka. Klasa III b wybrała się na pizzę, a klasa IIIa wróciła do szkoły. Dziewczynki złożyły piękne życzenia kolegom i obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi laurkami. Najpierw odbyło się losowanie imion kolegów i Panów, potem projektowanie laurek, by dopasować tematykę do zainteresowań chłopców, a potem wręczanie z pewnym niepokojem, czy się spodobają.

I…..oczywiście, spodobały się i to bardzo! Chłopcy docenili wysiłek koleżanek. Tu i tam słychać było tylko Wow! Ale super! Jaka niespodzianka? Najpiękniejszy prezent, jaki dostałem! W tym święcie mieli udział rodzice, którzy zafundowali kino i wymyślili prezent dla chłopców. Jak zwykle kreatywni. Dziękujemy.