Z życia klas 3

Wspaniała lekcja!!!Uczniowie klasy 3b w Energetycznym Centrum Nauki.

W Energetycznym Centrum Nauki nauka przeplata się z zabawą. Zwiedzający dowiadują się czym jest energia jak jest wykorzystywana oraz jak pozyskać jej odnawialne i nieodnawialne źródła.

W Centrum poprzez eksperymentowanie oraz prowadzenie doświadczeń można lepiej poznać i zrozumieć powstawanie światła i naukę. Wizyta w Centrum Energetycznym składała się z wystawy Energii, Laboratorium Generatora Mocy oraz Kina 3D.

Waw!!!Takie słowa padały z ust uczniów klasy 3b kierujących się w stronę laboratorium na warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki znajdującym się przy ulicy Olszewskiego w Kielcach. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat magnesu i jego właściwości. Mając do dyspozycji magnesy za pomocą wędki dzieci musiały wyłowić puzzle i ułożyć z nich tajemniczą postać np. Dr Glutka, czy przeprowadzić agrafkę przez labirynt z pomocą oczywiście magnesu. Na końcu uczniowie klasy 3 b wykonali piękne figur używając magnetycznych klocków.

Kolejnym punktem zwiedzania była wystawa energii. Tutaj uczniowie mieli do dyspozycji 28 interaktywnych stanowisk do samodzielnego eksperymentowania. Podczas zwiedzania uczniowie obejrzeli film w 3d na temat energii.

Wszystkim bardzo się podobała taka lekcja. To niezapomniane chwile...