Z życia klas 3

Klas 3b z wizytą w Multikinie i Muzeum Narodowym w Kielcach.

12 lutego uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą panią Marylą Sęk wybrali się do Multikina na seans w 3d pt. "Odlotowa przygoda".

Wybór filmu nie był przypadkowy. To animowana opowieści o 12 letnim chłopcu, który "walczy" nie tylko ze złym milionerem próbującym podpić księżyc dla korzyści materialnych i zniszczyć umieszczona przez astronautów Apolo 11 flagę, ale także "walczy" o odzyskanie więzi ze swoim dziadkiem, byłym astronautą, który od dawna zerwał więzi z rodziną. To bardzo poruszająca opowieść pokazująca jak ważna jest rodzina i rodzinne więzi, o które trzeba dbać i z należytą starannością je pielęgnować i podtrzymywać. Po obejrzeniu tego pouczającego filmu uczniowie odwiedzili Muzeum Narodowe w Kielcach. I tu czekała na nich prawdziwa niespodzianka, jak się okazało muzeum wcale nie musi być nudne! Po krótkiej lekcji historii o kieleckich podziemiach i wydobytych podczas ostatnich wykopalisk przedmiotach pani kustosz zaprowadziła uczniów na warsztaty z archeologii. Każdy uczeń mając do dyspozycji odpowiednie narzędzia zamienił się w archeologa, musiał z piasku wykopać stare przedmioty i jak przystało na prawdziwego archeologa przy pomocy ołówka i kredek skrupulatnie je namalować i opisać. Uczniowie klasy 3 b stanęli na wysokości zadania. Powstały piękne opisy i rysunki wykopanych przez nich przedmiotów. Być może spośród niektórych uczniów klasy 3b wyrosną prawdziwi archeolodzy zafascynowani tą wspaniałą lekcją w Muzeum Narodowym w Kielcach.