Z życia klas 3

IIIa w laboratorium

W ostatni dzień przed feriami nasza sala na godzinę zamieniła się w laboratorium. Gościliśmy w klasie panią Beatę Libicką – Krok i panią Annę Szlesińską, które wprowadziły nas w świat nauki, ciekawych zjawisk i doświadczeń.

Pani Beata jest nauczycielem fizyki, ale my nazwaliśmy ją Czarodziejka, gdyż dokonywała rzeczy niemożliwych jak np. pompowanie zawiązanego balonu, albo pompowanie balonu w butelce, albo toczenie stożka pod górkę bez użycia siły. Pani Ania przeprowadziła doświadczenie z wodą i monetami. Czy wiecie, ile monet można wrzucić do szklanki, by nie wylać wody? Dużo, bardzo dużo. Każdy z nas wrzucił przynajmniej 2-3 monety, a jest nas 26 uczniów i dopiero przy wrzuceniu monety przez wychowawczynię wypłynęła jedna kropla. Obliczcie, ile monet było w szklance? Na zakończenie eksperymentów, pani Beata „wciągnęła” jajko w butelkę o bardzo wąskiej szyjce. Po prostu Czarodziejka!!!!! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania i niesamowity świat fizyki.