Z życia klas 3

Odkrywamy Solilandię!

Uczniowie klas 3 a, 3 c i uczennica klasy 3 d wybrali się w daleką podróż, by odnaleźć pierścień Świętej Kingi. A gdzie mogli tego dokonać? Tylko będąc w Kopalni Soli w Wieliczce.

Na miejscu czekało na nich wiele niespodzianek i zadań. Po przejściu wielu pięter w dół dzieci mogły podziwiać najbardziej intersujące zakątki kopalni. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się słone ściany, które chyba każdy z uczestników posmakował. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła Kaplica Świętej Kingi, która zachwycała rzeźbami i pieknymi żyrandolami. Poza zwiedzaniem dzieci odkrywały Solilandię. Widziały smoka i jego jaja. Poznały Soliludka, a nawet samego Skarbnika. Dzielnie wykonali wszystkie zajęcia. Radości nie było końca, a uwieńczeniem był zakup licznych pamiątek.
To była już ostatnia wycieczka w klasie 3! Mamy nadzieję, że w następnych latach będziemy mogli zobaczyć jeszcze więcej i poszerzać swoją wiedzę.