Z życia klas 3

Niecodzienne lekcje przyrody!

Uczniowie klas 3c i 3d mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych oraz Nadleśnictwa Kielce.

Dzieci przypomniały sobie nazwy zwierząt zamieszkujących lasy, miały możliwość posłuchać ich odgłosów, a nawet dotknąć ich sierści. Prowadzący zwrócili szczególną uwagę na znaczenie otaczającej nas fauny i flory. Aby lepiej zapamiętać przekazane informacje całą grupą wybraliśmy się ścieżką edukacyjną przez Rezerwat „Sufraganiec”. Podczas wędrówki udało się zobaczyć liczne owady, żaby, kijanki, a nawet zaskrońca. Na koniec w nagrodę na dzieci czekało ognisko.  Po takim pobycie na świeżym powietrzu apetyt dopisywał każdemu.

Zachęcamy do poznawania pięknych i niezwykłych miejsc, które są tak blisko nas.