Z życia klas 3

Z wizytą w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

22 maja klasy 3a i 3c były na wycieczce w chorzowskim ZOO.  Jest to jedno z najbardziej znanych i pięknych ogrodów zoologicznych w Polsce. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć na własne oczy wiele egzotycznych gatunków zwierząt, np. żyrafy, nosorożce, młode słonie, zebry, małpy, niedźwiedzie.

Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się pawie spacerujące razem z nami alejkami i zwinne surykatki.  Nie każdy ma możliwość stać się kucharzem dla małych małpek Miko. Nasz uczniowie mogli przygotować dla nich posiłek. Po interesujących zajęciach dotyczących sposobów odżywiania zwierząt dzieci  samodzielnie pokroiły produkty i przygotowały śniadanie dla małp. Małpki ze smakiem zjadły wszystko.

Poza żywymi zwierzętami dzieci odwiedziły kotlinę dinozaurów. Poznając ogromne gatunki  gadów żyjących niegdyś  na terenie Europy. Po zwiedzaniu ZOO był czas na zakup pamiątek i wspólne zabawy.  Naszą wizytę w zoo zakończyliśmy pokazem karmienia niedźwiedzi brunatnych.

Mimo ogromnego zmęczenia i długiej podróży z radością wróciliśmy do Kielc.