Z życia klas 3

„Brzechwa na wesoło” z klasą III C w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 2 w Kielcach.

W dniu 13 czerwca już po raz piąty w tym roku szkolnym wybraliśmy się do biblioteki osiedlowej. Tym razem uczestniczyliśmy w  zajęciach edukacyjnych o tematyce polonistycznej „Brzechwa dzieciom”. Tak się dobrze złożyło, że twórczością Jana Brzechwy zajmowaliśmy się podczas zajęć dydaktycznych zgodnie z podstawą programową.

Bawiliśmy się z popularnym autorem wierszy i bajek dla dzieci na wesoło. Rozwiązywaliśmy krzyżówkę związaną ze znajomością tytułów utworów poety. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące głównych postaci występujących w wierszach. Najciekawszą  zabawą okazały się „Bajkowe cytaty”. Należało przebić balon, z którego wypadł cytat  -  radości i śmiechu było wiele – a potem dopasować go do odpowiedniego kodu paskowego. Przekonaliśmy się, że podczas zabawy przyjemniej zdobywa się i utrwala różne wiadomości. Na koniec dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym „Znaczenie wody w życiu  człowieka” otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Paniom Bibliotekarkom za 4 letnią współpracę. Zajęcia, w których braliśmy udział zawsze były doskonale zorganizowane. Gry i zabawy dydaktyczne bardzo uatrakcyjniły proces nauczania. Zakończyliśmy już pierwszy etap edukacyjny w szkole, ale o naszej ulubionej bibliotece zawsze będziemy pamiętać!