Z życia klas 3

Wróżby andrzejkowe w IIIa

Dzisiaj wróżyliśmy w klasie z okazji andrzejek. Było wiele radości. Chłopcom wróżyła Basia, a dziewczynkom Dawid.

Wszyscy poznali tajemnicze imiona przyszłych sympatii. Najwięcej emocji wzbudziła jednak wróżba prowadzona przez Radka:, jaki zawód będę wykonywać, gdy dorosnę? Była to okazja do poznania mniej znanych zawodów np.:, Kim jest zdun i na czym polega jego praca? Wszyscy z wylosowanych zawodów bardzo się ucieszyli, bo okazało się, że większość z nich wiąże się z ich obecnymi marzeniami. Jakie będą marzenia za kilka lat? Na pewno niektórzy zmienią zdanie. Ta wróżba nas zainspirowała do ciekawego ćwiczenia: jak połączyć te wszystkie zawody, by wystąpiły w jednej chwili jednocześnie podczas spotkania po latach wszystkich uczniów. Historia zaczyna się tak: Ania- bibliotekarka organizuje wieczór autorski znanej pisarki Oliwii. Zaprasza znakomitą aktorkę Maję i znanego muzyka Dawida. Kreator mody – Wojtek i stylistka fryzur Basia zadba o nasz image. Wybitna malarka Sonia dopełni ten wieczór wernisażem swoich prac malarskich. Panowie hydraulicy Stasiu i Kacper oraz murarz Maciek wykonają wspaniałą aranżacje fontann i źródełek. Trzy lekarki (Milena, Kinga i Patrycja) będą wspólnie z aptekarzami (Wojtkiem i Radkiem) czuwać, by nadmiar wrażeń nikomu nie zaszkodził. Znany chemik - Maja przygotuje ciekawe efekty specjalne. Całość poprowadzi znakomity showman – Mateusz. Czekają też wielkie odkrycia nieznanych gatunków zwierząt, o których poinformują nas Olaf i Kuba. Na zakończenie tej ciekawej historii, seria miłych masaży pod kierunkiem Weroniki. A wszystko to opisze w Internecie Iza, a opowie Zuzia. Przyznacie, że bawiliśmy się wspaniale. Spróbujcie, wymyśleć taką historię w swojej klasie. A może okaże się to prawdziwa historia??? Sprawdzimy za kilka lat, nic nie da się wymazać z Internetu.