Z życia klas 3

Matematyczny sukces w klasie III C.

W dniu 9 maja w Szkole Podstawowej nr 20 w Kielcach odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Geniuszek”. Jak co roku na konkurs zgłosili się trzecioklasiści  z kieleckich „podstawówek”. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 zadań, głównie logicznych. Poziom był bardzo wysoki. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone pięknymi, złotymi pucharami, a każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.

W tym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowały Hanna Marcinkowska i Nadia Koralewska.

Na szczególne wyrazy uznania zasługuje Hania Marcinkowska, która zajęła III miejsce i udowodniła, że w kieleckim „Sienkiewiczu” są dzieci uzdolnione matematycznie. Słowa uznania należą się również dla Nadii Koralewskiej, gdyż dzielnie walczyła o uzyskanie  wysokiej punktacji.

Gratulujemy naszym wspaniałym matematyczkom!