Z życia klas 3

Wielkanoc w klasie III C

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Z Wielkanocą wiąże się wiele pięknych tradycji i obrzędów. Poznaliśmy je podczas zajęć edukacyjnych w dniu 7 kwietnia, które zorganizowały nam studentki z UJK, panie Agnieszka Wołowiec, Sylwia Kowalczyk, Paulina Wolska.

Rozmawialiśmy o święceniu palm, Wielkim Tygodniu, święceniu pokarmów, śniadaniu wielkanocnym i śmigusie – dyngusie. Panie studentki przekazały nam również informacje o zwyczajach wielkanocnych w różnych krajach.

Potem na trzech stanowiskach plastycznych wykonywaliśmy ozdoby wielkanocne: dekorowaliśmy kartki o tematyce świątecznej, wykonaliśmy bardzo oryginalne wielkanocne zajączki i baranki.

Jednak najprzyjemniejszą świąteczną atrakcją było dekorowanie piernikowych pisanek. Było dużo lukru, czekolady, kolorowych posypek, cukiereczków i innych ozdób. – a my mieliśmy wiele pomysłów!

Ten słodki poczęstunek był zwiastunem wielkanocnych pyszności, drożdżowych bab, mazurków, czekoladowych pisanek i kurczątek!