Z życia klas 3

Promocja czytania w IIIa

Uczniowie naszej klasy lubią czytać książki, więc z ochotą przystępują do zadań związanych z promowaniem czytelnictwa wśród kolegów i koleżanek. Każdy z nas napisał list, w którym zachęca innych do przeczytania lektury lub swojej ulubionej książki.

Czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie tego konkursu. Chętni uczniowie przygotowali długą listę tytułów książek, które chcieliby mieć „pod ręką”, czyli w szkolnej bibliotece. Lista jest długa, bo każdy lubi coś innego. Ciekawe, które tytuły znajdą się w szkolnej bibliotece? A teraz zapowiedź tego, co przed nami. Zdradzimy wszystkim, że 8 grudnia gościć będziemy w szkole panią Małgorzatę Oracz – aktorkę TLiA „Kubuś”, która przeczyta nam fragment książki. Niespodzianką też będzie, jaką książkę wybierze do przeczytania? Natomiast 11 grudnia, nasze „piąstki” będą się pocić, gdyż będziemy kibicować Mai, Dawidowi i Soni w konkursie czytelniczym klas trzecich. Chętnych do wzięcia w konkursie było wielu. Musiało, więc odbyć się losowanie, by wyłonić reprezentantów. Zapowiada się kolejny tydzień pełen wrażeń. Jak tu nie kochać szkoły?!