Z życia klas 1

Dzień pełen atrakcji

18 stycznia byliśmy w kinie na filmie „Alpejski zakątek” i uczestniczyliśmy w warsztatach Interdyscyplinarnych  „Ja i moja rodzina. Jak pielęgnować więzi międzypokoleniowe?”
w ramach Programu Edukacji Multimedialnej. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o naszych  babciach i dziadkach. Dzieci opowiadały o tym, jak bardzo kochają swoich dziadków, jak cieszą się ze wspólnych spotkań, jak tęsknią, gdy długo nie widzą swoich bliskich.

Okazało się, że wszyscy uczestniczy chcieliby wspólnie mieszkać ze swoimi rodzicami i dziadkami.

Oglądany film dostarczył nam wielu emocji przeplatały się radość, smutek, strach. Podziwialiśmy piękne alpejskie krajobrazy. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest przyjaźń

i  wytrwałość w dążeniu do celu  i że kłamstwo ma krótkie nogi.

Po powrocie do szkoły cieszyliśmy się świeżym śniegiem i lepiliśmy bałwanki. Było to trudne zadanie, bo śnieg był suchy i zamiast toczyć kule musieliśmy je budować ze śniegu. Piękne słońce, biały puch dostarczyły nam w tym dniu wiele radości.