Z życia klas 1

Wspólne kolędowanie

21 grudnia uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez Zielony Patrol. Starsze koleżanki zachęcały nas do zbierania zużytych baterii. Otrzymaliśmy specjalne pudełko, do którego będziemy wrzucać zużyte baterie przyniesione z domu.

Podczas warsztatu dowiedzieliśmy się, jak niebezpieczne dla środowiska są zużyte batalie. Kwas, który znajduje się wewnątrz baterii niszczy rośliny, dlatego nie wolno ich wyrzucać do kosza. Koleżanki zrobiły dla nas baterie z cytryny i przeprowadziły eksperyment, podczas którego mogliśmy się przekonać, że kwas nie jest obojętny dla świata roślin. Szkolną grupą Zielonego Patrolu opiekuje się Pani Justyna Misiak. Dzięki temu spotkaniu zdobyliśmy nową wiedzę dotyczącą ekologii.

Po spotkaniu wzięliśmy udział  w kolędowaniu klas 0-III. Zaśpiewaliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.