Z życia klas 1

Tydzień Tolerancji

Tradycją  naszej szkoły są  coroczne obchody Dnia Tolerancji.  W tym roku zajęcia odbywały się pod hasłem: Szanuj kolegę swego, jak siebie samego – inny to nie znaczy gorszy.  Wykonaliśmy plakat, rozmawialiśmy o tolerancji, akceptacji , szacunku dla innych. Uczyliśmy się jak pomagać innym, jakie trudności mogą napotykać chore dzieci, jak bawić się z osobą niepełnosprawną, niewidomą, niedosłyszącą. Dowiedzieliśmy się, że nie powinniśmy  być tolerancyjni wobec zachowań, które innych krzywdzą. W takich sytuacjach mówimy NIE!!

Przez cały tydzień integrowaliśmy się ze społecznością szkolną poprzez ubiór w różne kolory. Rozpoczęliśmy świętowanie kolorem zielonym, który oznaczał obchody Dnia Tolerancji w naszej szkole. Kolorem czerwonym zwracaliśmy uwagę, że trzeba być  na co dzień serdecznym. Kolor niebieski nawiązywał do tego, że każdy jest inny i dzięki temu świat jest kolorowy i ciekawy. Ubrani na biało obchodziliśmy Dzień Szacunku, a żółty kolor był symbolem  Dnia Uśmiechu. Na zakończenie obchodów  Dni Tolerancji spotkaliśmy się wszyscy na apelu przygotowanym z tej okazji przez klasę 3b. Poprzez wiersze, piosenki, scenki  utrwalaliśmy naszą wiedzę i umiejętności związane z tolerancją. Na zakończenie odbyła się prezentacja klasowych plakatów i rozdanie wyróżnień Uczeń Miesiąca. Ten tytuł w naszej klasie otrzymała Izabela Kiepas.