Z życia klas 1

Kącik przyrody.

W naszej klasie wszyscy lubią obserwować przyrodę i zdobywać nowe wiadomości o świecie roślin
i zwierząt. Już w pierwszych dniach w naszej klasie powstał kącik przyrody, którym opiekują się:  Jakub Baliga, Piotr Raczyński , Agatka Biernat i Zuzia Dykiel. Każdy może przynieść  eksponat do naszego kącika.  Kuba zdobył szczęki dzikiego zwierza , Alan szyszkę z Czarnogóry, Karol przyniósł kurkumę, a Zuzia dary lasu i ogrodu. Inni uczniowie wzbogacili kącik o warzywa.

Dużo jest kolorowych dyń. Kuba dodatkowo przygotowuje gazetkę ścienną z ciekawostkami przyrodniczymi. Ostatnio Agatka wspólnie z rodzicami przygotowała ekspozycję „Grzyby”. Wszystkie grzyby były prawdziwe!!! Rozpoznawaliśmy grzyby jadalne i trujące. Oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności. Oglądaliśmy z bliska tylko jadalne grzyby. Nauczyliśmy się też podstawowych zasad zbierania grzybów.

Zapraszamy naszych kolegów i koleżanki  do oglądania naszego kącika w sali nr 7.