Z życia klas 1

Rajd integracyjny klas pierwszych

Zapraszamy na najdłuższą relację reporterską z rajdu integracyjnego klas pierwszych, w której wzięli udział uczniowie klas pierwszych, ich rodzice, wychowawcy i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz z dyrekcją szkoły.

Z inicjatywy zespołu wychowawczego po raz trzeci została zorganizowana taka impreza. W naszej szkole duży nacisk stawiamy na tworzenie rodzinnej atmosfery, bezpieczeństwo, integrację. Udaje nam się realizować te cele, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców.

3 października spotkaliśmy się na płycie boiska, by rozpocząć ten wspaniały dla wszystkich dzień. Pogoda wymarzona. Klasy przygotowały totemy, okrzyki powitalne, piosenki o tematyce zdrowotnej i bezpieczeństwie, i cały bagaż wiedzy o szkole oraz zdrowym odżywianiu. Po serdecznym powitaniu ruszyliśmy w trasę na Karczówkę, gdzie czekali na nas z niecierpliwością nauczyciele kształcenia zintegrowanego. Chwila oddechu na szczycie wzgórza i pierwszy punkt programu. Klasy powitały się wzajemnie okrzykami, a następnie rozpoczęły się zabawy integracyjne. Prowadzący zabawę nie pozwalał, by ktokolwiek nie wziął udziału we wszystkich zabawach. Następnie każda klasa przystąpiła do realizacji swoich zadań zaliczając je w poszczególnych stanowiskach. Uczestnicy mali

i duzi musieli wspólnie zaśpiewać piosenkę, wziąć udział w zadaniach sportowych, zdać egzamin

z wiedzy, wykonać klasowy plakat, i przygotować barwy ochronne na twarzy. Po wykonaniu tych zadań na uczestników czekało ognisko, pieczenie kiełbasek i odpoczynek po intensywnym bieganiu po wzgórzu w celu zaliczania zadań. Na zakończenie imprezy miła niespodzianka dla najmłodszych- tych, którzy już należą do społeczności szkolnej i tych, którzy wcześniej czy później zasilą nasze szeregi. Z rąk Pani Dyrektor Marty Dibelki dzieciaki otrzymały opaski odblaskowe z logo szkoły, które pomogą im zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas udziału w ruchu drogowym.