Z życia klas 1

Obchody Tygodnia Kultury Języka w Bibliotece Miejskiej

Dzieci z klasy 1 c miały okazję rozpocząć Tydzień Kultury Języka  w Bibliotece Miejskiej. Panie przygotowały specjalne warsztaty na temat języka polskiego i nie tylko…

Dzieci w tym dniu poznały kulturę innego języka – języka japońskiego. Panie przeniosły dzieci aż do odległej Japonii. Uczniowie mogli zobaczyć budowle japońskie, ubiór, popularne tam sporty a nawet zabawki. Największa atrakcją dla dzieci była próba jedzenia pałeczkami. Dzieci poczuły się jak w japońskiej restauracji. Nawet wychowawczyni miała okazję spróbować swoich sił w posługiwaniu się pałeczkami. Na zakończenie każdy miał okazję spróbować zrobić rybkę techniką orgiami. Okazało się to naprawdę trudne.

Dziękujemy Paniom za zaproszenie i na pewno wrócimy do biblioteki jeszcze nie raz.