Z życia klas 1

„Teraz my”, czyli zajęcia prowadzone przez dzieci

W klasie 1 c raz w tygodniu chętni uczniowie mają możliwość samodzielnie poprowadzić lekcję na wybrany przez siebie temat. W ten sposób dzieci dzielą się z innymi swoimi zainteresowaniami, opowiadają o swoich pasjach i sukcesach. Dzięki takim zajęciom dzieci zdobywają nowe doświadczenia związane z opowiadaniem o sobie i ulubionym temacie przed całą klasą.

Poprowadzenie takich zajęć wymaga od dzieci wybrania właściwego tematu, przygotowania materiałów i pomocy dla pozostałych uczniów. W tym pomaga im wychowawca i rodzice, którzy również angażują się w te zajęcia. Dotychczas zajęcia poprowadzili: Adaś Wlazło na temat  II wojny światowej, czołgów, samolotów wojennych – dzieci poznały również znak "Polski Walczącej", Wiktor Gładki –Dinozaury, dzieci poznały różne gatunki dinozaurów i warunki ich życia, Oliwier Kolus – Policja, przybliżył dzieciom jak ważna jest praca policji, pokazał również strój i pojazdy policyjne, Magda Boś – Piłka ręczna, opowiedziała klasie o tej dyscyplinie sportowej i jej ulubionej drużynie Vive Tauron Kielce, której kibicuje z całą rodziną. Kolejne zajęcia również dotyczyły tematu sportowego – piłki nożnej. Poprowadził je Wiktor Jakubowski, opowiedział on o swoich sukcesach w tej dyscyplinie prezentując jednocześnie swoje medale i puchary. Ostatnie zajęcia przed świętami poprowadził Jaś Ziętek opowiadając o różnych gatunkach kotów i kotków.  Zajęcia te bardzo podobają się dzieciom, dowiadują się one wiele o sobie i swoich pasjach, dlatego będziemy je nadal kontynuować.