Z życia klas 0

„Zrobimy wystawę” z klasą 0A w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 2 w Kielcach.

Muzeum Zabawy i Zabawek Kielcach to doskonała propozycja dla każdego, kto chce się wybrać w podróż w czasie, zobaczyć, jak było kiedyś, jak i dla tych, którzy chcą powspominać minione lata.

Mogliśmy się o tym przekonać w dniu 4 grudnia podczas zajęć edukacyjnych na temat „Poznanie charakteru pracy muzeum -  Zrobimy wystawę”, które odbyły się w naszej osiedlowej bibliotece. Pracownik muzeum, pan Przemek, poprzez zabawę wyjaśnił nam pojęcia: gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie zbiorów. Wiemy, że eksponat to, np. stuletni miś, którego nie można dotykać. Mieliśmy też okazję zobaczyć i poznać zasadę działania projektora z dawnych czasów. Dowiedzieliśmy się po co robione są wystawy. Uczestniczyliśmy również w organizowaniu wystawy. Pan Przemek wymyślił nam wesołą zabawę, podczas której bawiliśmy się kształtami i kolorami.

Muzea chętnie kolekcjonują zabawki, ponieważ one ciągle żyją i mają swoje wspomnienia. Dla muzeum równie ważne jak przedmioty są historie z nimi związane. Dzieci także mogą być wspaniałymi kolekcjonerami!