Z życia klas 0

Dzień Pluszowego Misia z 0A.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Ten urokliwy pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła i łagodności, czyli tego, czego dzieci najbardziej potrzebują.

W dniu 27 listopada zostaliśmy zaproszeni do naszego „szkolnego” przedszkola na imprezę z okazji tego sympatycznego święta. Wzięliśmy ze sobą swoje ulubione pluszaki i wspólnie z dziećmi przedszkolnymi bawiliśmy się świetnie. Poznaliśmy historię związaną z powstaniem Dnia Pluszowego Misia, opowiadaliśmy o znanych misiach z bajek i filmów. Niezwykłe było spotkanie z niedźwiedziem. Rozmawialiśmy też z misiem – pacynką. Nasze ulubione maskotki bawiły się również z nami podczas zabaw ruchowo – tanecznych. A potem, w naszej sali kolorowaliśmy różne postaci popularnych pluszaków.

Obecnie pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu i coraz bardziej nowoczesnych zabawek, jest nadal największym przyjacielem dzieci.

I jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia?!