Z życia klas 0

Klasa 0A na wycieczce w Fabryce Bombek w Staszowie.

W dniu 22 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Fabryki Bombek w Staszowie. Celem naszego wyjazdu było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Mogliśmy tu podziwiać ręcznie malowane szklane ozdoby choinkowe. Pomimo postępu techniki tradycyjna technologia produkcji bombek pozostała niezmieniona od XIX wieku.

Podczas zwiedzania fabryki z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy wydmuchiwanie ze szklanych rurek w wysokiej temperaturze bombek o różnych kształtach, potem nastąpiło posrebrzanie, suszenie, lakierowanie, malowanie i pakowanie.

Największą atrakcją był udział w warsztatach plastycznych, podczas których własnoręcznie malowaliśmy bombki. Każdy z nas miał dostęp do farb akrylowych, brokatów i pędzli. Byliśmy zachwyceni efektami swojej pracy.

Dzięki tej wycieczce zobaczyliśmy jak wiele wysiłku, cierpliwości i umiejętności wymaga wyprodukowanie bombki. Wracając do szkoły myśleliśmy już o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonana bombka.

Galeri zdjęć