Z życia klas 0

Klasa 0A na wycieczce w Zagnańsku.

W dniu 10 października pojechaliśmy na wycieczkę do Kompleksu „Świętokrzyska Polana” w Zagnańsku. To doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu. Czekało tam na nas wiele atrakcji!

Zachwyciła nas OCEANIKA – zespół wielkich akwariów z florą i fauną mórz, oceanów i rzek z całego świata. Są one podzielone według miejsca ich występowania. Są tam również zwierzęta wodne, które nie występują już w naturalnych warunkach i stanowią prawdziwe rarytasy akwarystyczne. Po budynku Oceaniki oprowadzała nas pani przewodnik, która z pasją opowiadała  o ekspozycji jej mieszkańcach.

Potem wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, którym głównym celem było zainteresowanie światem zwierząt i roślin oceanów, mórz i rzek naszej planety oraz rozbudzenie motywacji do działań artystycznych. Temat zajęć praktycznych to „Podwodny świat”.  Tym razem to my, samodzielnie stworzyliśmy swój świat roślin i zwierząt w swoim słoiczku z kolorowymi odcieniami brokatu. Modelowaliśmy też w masie solnej różne rybki.

To był bardzo udany „wycieczkowy” początek roku szkolnego. Oby tak dalej