Z życia klas 0

Pierwsza litera w 0A.

Jesteśmy już prawdziwymi uczniami. Poznaliśmy pierwszą literę „o – O” na podstawie wyrazu „owoce”. Teraz już wiemy, że nasza wycieczka do sklepu ze stoiskiem owocowo – warzywnym była związana z wprowadzeniem litery „O”.  Wiemy też, że jest to samogłoska i oznacza się ją kolorem czerwonym. Ćwiczyliśmy pisanie naszej „pierwszej literki” w ćwiczeniach i na kartach pracy. Szukaliśmy różnych przedmiotów i produktów podobnych do „O”.

Ale największą radość sprawiło nam modelowanie w plastelinie nowej „literki”. Z przyjemnością przystąpiliśmy do pracy. W naszych ciepłych rączkach powstawały kolorowe, plastelinowe ruloniki, które pięknie uformowały „O”.

Niektórzy z nas wykonali również ciekawe elementy dekoracyjne. To było doskonałe połączenie zabawy z nauką!