Z życia klas 0

Tłusty Czwartek w 0a

Dzisiaj byliśmy na kolejnym spotkaniu filmu edukacyjnego  w kinie „Moskwa” na filmie „Daleko na północy”.

Był to film przygodowy, opisujący wielką miłość wnuczki do dziadka. Sasza, była główną bohaterką filmu, która postanowiła sama odszukać zaginionego w wyprawie na biegun dziadka. Podczas warsztatów i filmu dowiedzieliśmy się, że  „chcieć-  to móc”. Jeśli się czegoś pragnie trzeba to osiągnąć pokonując przeszkody, podejmując kolejne próby, gdy nam się nie udaje. Trzeba być odważnym, silnym, wytrwałym - to tak jak nasza bohaterka Sasza osiągniemy wyznaczony cel. Film bardzo nam się podobał i często wzruszaliśmy się przeżywając losy dziewczynki. Po powrocie z kina rozpoczęliśmy święto pączka, bo właśnie obchodzimy „Tłusty Czwartek”. Były pączki, oponki i faworki. Nauczyliśmy się też piosenki o Tłustym Czwartku. Pomalutku kończy się karnawał, ale to nie znaczy, że będzie nudno. Przed nami kolejne wycieczki, warsztaty i wyjścia.