Z życia klas 0

„Nagroda za gwiazdorski uśmiech” w klasie 0A.

Realizacja programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” dostarczyła nam wiele radości, a przede wszystkim wzbogaciła naszą wiedzę na temat zębów oraz uświadomiła, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.

W związku z realizacją programu gościliśmy w naszej klasie panią Dorotę Stąpór, pielęgniarkę szkolną; wykonywaliśmy arkusze z ćwiczeniami, które w atrakcyjny sposób pozwoliły zdobywać wiedzę dotyczącą zdrowia naszych zębów. Nawet rodzice otrzymali przewodnik „Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”. Na pewno będą czuwać w domu nad utrwaleniem pozytywnych nawyków dbania o higieną jamy ustnej.

Podsumowanie projektu nastąpiło w dniu 15 czerwca. Pani pielęgniarka wręczyła nam dyplomy „Nagroda za gwiazdorski uśmiech”. Teraz będziemy zawsze pamiętać, aby każdego dnia korzystać ze swoich umiejętności i szczotkować zęby najlepiej jak umiemy!