Z życia klas 0

Warsztaty w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

Dnia 10 grudnia klasa 0 uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez OMPiO pod nazwą „Jaki znak Twój?”

Uczniowie – jak na prawdziwych patriotów przystało – potrafili odpowiadać na trudne pytania dotyczące symboli narodowych oraz określali pojęcia: rozbiory i niepodległość. Po obejrzeniu ciekawych wystaw, zwiedzeniu cel więziennych i zapoznaniu się z ciekawymi historiami i legendami nadszedł czas na wykonanie Godła Polski (z pociętych puzzli) oraz Flagi narodowej. Dzieciom udało się to bez trudu. Stojąc  na baczność odśpiewali również Hymn Polski. Pani prowadząca była pod wrażeniem, podobnie jak wychowawca klasy.