Z życia klas 0

Klasa 0A dba o higienę jamy ustnej.

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.

Oczywiście nasza klasa wzięła udział w tym programie, ponieważ wiek 6 -7 lat to najlepszy czas, aby pomóc wykształcić towarzyszące nam już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. W związku z realizacją programu zaprosiliśmy, już dwukrotnie (13 marca i 23 maja) panią Dorotę Stąpór, pielęgniarkę szkolną, z którą rozmawialiśmy na temat znaczenia higieny jamy ustnej dla zdrowia naszych zębów. Hitem ostatniego spotkania były modele szczęki ze zdrowymi i chorymi zębami oraz szczoteczki „giganty”. I właśnie tymi „gigantami” ćwiczyliśmy w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby.

Udział w programie umożliwił nam zdobycie niezbędnej wiedzy na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.