Z życia klas 0

Klasa 0A na pikniku przyrodniczym.

W dniu 22 czerwca pojechaliśmy do Podzamcza na piknik profilaktyczno - edukacyjny „Przyroda naszym domem”, który został zorganizowany przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych oraz Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

Celem pikniku było zainteresowanie uczniów klas 0 – III z terenu Chęcińsko – Kieleckiego Parku Krajobrazowego otaczającym nas środowiskiem oraz pokazanie w atrakcyjny sposób różnorodnej tematyki przyrodniczej. Każda z zaproszonych do współpracy instytucja przygotowała swój punkt tematyczny.

I tak powstały 23 stanowiska ( niestety nie wszystkie zdążyliśmy zwiedzić),dzięki którym uświadomiliśmy sobie,  jak ważne jest znaczenie świata przyrody w życiu człowieka.

Forma pikniku na świeżym powietrzu stworzyła nam możliwość poznania związków człowieka z naturą. Poprzez naukę i zabawę mieliśmy okazję zrozumieć, że stan środowiska, w którym żyjemy wpływa na jakość naszego życia.