Z życia klas 0

W świecie muzyki z klasą 0A.

To był bardzo „muzyczny” tydzień w naszej klasie. Zgodnie z treściami programowymi, które należy opanować w zerówce, byliśmy już na wycieczce w Filharmonii Świętokrzyskiej. Budynek zadziwił nas swoją wielkością i nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wzięliśmy też udział w próbie koncertu orkiestry symfonicznej. Mieliśmy możliwość zobaczyć umiejscowienie muzyków z instrumentami  na sali koncertowej.

Podczas zajęć edukacyjnych nasza pani pokazała nam różne  rodzaje instrumentów muzycznych, które mogliśmy nie tylko zobaczyć z bliska, ale również dotknąć i spróbować zagrać swój własny utwór. Radości i śmiechu było wiele! Urządziliśmy również  wspólne muzykowanie. Nasze instrumenty „wyczarowały piękne nutki i zabrały wszystkie smutki”.

Czarodziejski koncert w wykonaniu uczniów klasy 0A był niezwykle oryginalny pod względem muzycznym, ale przede wszystkim wesoły i zabawny!