Z życia klas 0

„Podążaj za wielkanocnym zajączkiem” z klasą 0A w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

Zajęcia edukacyjne w Muzeum Dialogu Kultur przybliżają różne kultury, narodowości i kraje; pokazują egzotyczne miejsca, ciekawe zwyczaje oraz warunki geograficzne i klimatyczne panujące na różnych kontynentach; oswajają lęk przed nieznaną „innością”, a w części plastycznej rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię dzieci.

W dniu 23 marca uczestniczyliśmy w zajęciach  „Podążaj za wielkanocnym zajączkiem” w ramach cyklu „Świąteczne wyprawy”. Obejrzeliśmy prezentację, podczas której świąteczny zajączek zaprosił nas na wyprawę po świecie. Dowiedzieliśmy się kto turla jajka, nakłada wielkanocne kapelusze

i gdzie grasują wiedźmy. Poznaliśmy też ciekawe tradycje wielkanocne z różnych regionów  Polski.

Zabawy świąteczne w przestrzeni muzeum dostarczyły nam wiele emocji i radości. Odbyły się zawody w przenoszeniu jajek na łyżce oraz turlaniu na odległość, z dużą energią szukaliśmy też jajek ukrytych w dziwnych miejscach.

Na koniec zajęć wykonaliśmy nietypową pisankę wielkanocną. Jej oryginalność polegała na tym, że była z „dziurką” w środku, przez którą można było można było otoczyć jej brzegi kolorową włóczką. Dołączyliśmy jeszcze świecące cekiny oraz  różne wzory wykonane mazakami i nasza pisanka była już gotowa, aby ozdobić wielkanocny stół.

Zajęcia były super -  było wesoło i świątecznie!