Z życia klas 0

Bezpieczne ferie zimowe z klasą 0A.

Zbliżają się ferie zimowe, dlatego w dniu 9 lutego gościła w naszej szkole policjantka z Komisariatu Policji II w Kielcach, pani Anita Biesaga, aby omówić zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zabaw zimowych.

Mundurowa przypomniała jak i gdzie należy prawidłowo bawić się podczas zimy. Uczulała, że zimową porą wydłuża się droga hamowania pojazdów, dlatego niezwykle ważne  jest zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu dróg. Wyjaśniała jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe oraz dbanie o własne bezpieczeństwo. Ostrzegała również o zagrożeniach, jakie mogą stanowić zwisające z balkonów i dachów sople.

Policjantka wskazała też zagrożenia wynikające z organizowania kuligów za pojazdami osobowymi, ciągnikami rolniczymi czy quadami. Przypomniała jak należy zachować się w stosunku do osoby obcej oraz jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia.

Na zakończenie wyrecytowaliśmy numery alarmowe, a mundurowa zwróciła nam uwagą w jakich okolicznościach należy z nich korzystać. Poinformowała też, że podstawą bezpiecznego wypoczynku jest zdrowy rozsądek i ostrożność.

Teraz na pewno nasze zabawy podczas ferii zimowych będą nie tylko wesołe, ale przede wszystkim bezpieczne!