Z życia klas 0

Świąteczne opowiadania baśni Andersena i kolędowanie z klasą 0A.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym w naszej społeczności klasowej i szkolnej wiele się dzieje! W dniu 21 grudnia mieliśmy wiele atrakcji.

Pani pedagog, Małgorzata Majta zorganizowała dla nas „świąteczne opowiadania”. Do naszej klasy zawitali  mili goście, uczniowie klasy III B -  Dominika Czajkowska, Antoni Bystrzyński oraz Kacper Matyga, którzy pięknie opowiadali baśnie Jana Christiana Andersena. Cykl baśni napisanych przez duńskiego pisarza jest znany na całym świecie,. Wszyscy znamy je od dzieciństwa, gdyż czytali je nam rodzice, ale teraz nabrały innego, świątecznego wymiaru. „Calineczka” to najpiękniejsza baśń Andersena. Jest to opowieść o dążeniu do wolności i piękna, o ukochaniu świata przyrody. Zawiera również pouczenie, aby nie uszczęśliwiać nikogo na siłę. „Dziewczynka z zapałkami” wzbudziła żal i smutek, ale uświadomiła nam jak wiele rodzin potrzebuje pomocy. To wzruszająca opowieść o niesprawiedliwości i samotności, ale także o nadziei „Księżniczka na ziarnku grochu” poucza nas, że prawdziwą wartość człowieka można znaleźć tylko w jego sercu. To nasze wnętrze pokazuje prawdziwe dobro.

Potem uczestniczyliśmy w koncercie kolęd uczniów klas 0 – III. Nasza klasa pięknie zaśpiewała kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

To był dzień pełen wrażeń!  Boże Narodzenie tuż, tuż!