Z życia klas 0

„Jestem bezpieczny w drodze do szkoły” z klasą 0A w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 2 w Kielcach.

Zadaniem współczesnej szkoły jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, przewidywanie zagrożeń i przeciwdziałanie im.

Jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły przekonaliśmy się w dniu 11 grudnia podczas zajęć edukacyjnych, już drugich w tym roku szkolnym, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia nr 2 w Kielcach.

Pani bibliotekarka przygotowała dla nas atrakcyjne zabawy związane z ruchem drogowym. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: „motocykle -  samochody” i rywalizowaliśmy  na wesoło. Na początku graliśmy w dużą grę planszową z zagadkami związanymi z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa na drodze, która wzbudziła dużo emocji. Potem rozpoznawaliśmy róże rodzaje znaków drogowych i informowaliśmy, co one oznaczają. A na koniec super zabawa ruchowa. Pokonywaliśmy slalom między znakami drogowymi na małych samochodach – zabawkach. Radości było wiele! Wszyscy byliśmy zwycięzcami!

To była wspaniała lekcja nauki połączona z zabawą. Teraz na pewno będziemy bezpieczni!