DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

„Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!”

Trudno o kwiatki bardziej wdzięczne.
Andrzeja Zalewskiego, który w Programie I Polskiego Radia prowadził audycję „Ekoradio”, urzekły tak bardzo, że postanowił zorganizować Dzień Polskiej Niezapominajki – odpowiednik Walentynek. Na święto niezapominajki wybrano 15 maja. W sekretnym języku kwiatów niebieski kolor zarezerwowany jest dla wzniosłych uczuć. W ten sposób te niepozorne, ale piękne kwiatki stały się symbolem miłości do człowieka, miłości do Ziemi.

Wiele krajów Europy ma swoje dni kwiatów. Anglicy mają swoje ulubione hiacynty, Francuzi – konwalie, Holendrzy – tulipany. U nas niech zapanuje Dzień Niezapominajki.

Z tej okazji dzieci na świetlicy śpiewały piosenkę do słów wiersza Marii Konopnickiej, wzięły udział w konkursie na najładniej pomalowane niezapominajki oraz wykonały opaskę na głowę z tym wdzięcznym kwiatkiem.