Listopad, czyli Pora na pomidora

Wszyscy wiemy, że kluczem do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci jest ich edukacja już od najmłodszych lat. Z racji ogólnopolskiej kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców", tytułowy pomidor zawładnął życiem szkoły przy Krzemionkowej.

Swoje prozdrowotne moce roztoczył także nad świetlicą. Pierwszy tydzień listopada  obfitował w cykl edukacyjnych działań, których celem było przekazanie najmłodszym wiedzy o polskich warzywach i owocach oraz zachęcenie do ich regularnego jedzenia. Było wspólne robienie sałatki, kanapek, układanie przepisu na zdrową sałatkę pod okiem pani Kasi, warzywne krzyżówki i zabawy ruchowe w sałatkę z użyciem chusty. Pani Teresa przypomniała dzieciom słynną piosenkę „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki…”, na kanwie której zrodził się pomysł stworzenia wystawy na wieńczący akcję happening. Pani Kasia i Pani Teresa oprowadziły dzieci po krainie witamin, których bogactwo kryje się w polskich warzywach i owocach. Efektem wspólnej pracy była wystawa stanowiąca piękne tło podczas finału akcji. Świetlica pomogła także rodzicom uczniów kl. IIIa w akcji gromadzenia przetworów, świeżych warzyw i owoców. Podczas imprezy pieczę nad organizacją stoiska oraz degustacją sprawowały Pani Kasia wraz z Panią Teresą, serwując zdrowe koktajle,  świeżo wyciskane soki, domowe dżemy, konftury, powidła i przetwory przygotowane przez rodziców uczniów kl. III a. Po skończonej zabawie degustacja przeniosła się na świetlicę, gdzie domowe powidła na pewno się nie zmarnują;) Dziękujemy rodzicom i wychowawcom świetlicy;)