Dzień Mamy w świetlicy

Z okazji Dnia Matki Pani Kasia przygotowała dla dzieci specjalne zajęcia, których głównym tematem była właśnie mama.

Zajęcia rozpoczął występ wokalny dziewczynki z kl. "O".Następnie do analizy powędrował wiersz Joanny Kulmowej "Mamy mamę". Omówiliśmy kartkę z kalendarza po czym rozpoczęliśmy blok tematycznych zabaw: magiczne pudełko z niedokonczonymi zdaniami, które losowały dzieci, zabawy pantomimiczne- jakie czynności wykonuje w domu mama?, zabawy ruchowe z chustą Klanzy- owocowa sałatka dla mamy. W końcowej fazie zajęć dzieci na bazie prezentacji multimedialnej rozwiązywały kwiatową krzyżówkę. Każde dzieco, które poprawnie odgadło nazwę kwiatu udawało się na specjalnie przygotowaną łąkę i "zrywało" obraz przedstawiający opowiedni kwiat. Obrazy te kryły na odwrocie kolejne litery  będące hasłem krzyżówki. Zadanie zostało zwieńczone wspólnym zdjęciem z ważnym komunikatem dla wzystkich mam: KOCHAMY NASZE MAMY!!!
Na koniec każdy uczestnik zajęć otrzymał balonik ze specjalną winietką z wierszem dla mamy.Zajęcia zakończyło wspólne wykonywanie pracy plastycznej- laurka dla mamy.

Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta!

"Mamy mamę”
Najlepsze u mamy
jest to
że ją mamy.
Mamy ją swoją nie cudzą
Nie inną.
Zawsze tę samą.
I żeby nie wiem co się stało
Mama zostanie mamą.
Tylko jedna mama na zmartwienia
Tylko jedna na dwójkę z polskiego
Tylko jedna od bójki z najlepszym kolegą.
Jedna od bólu zęba
I od przeziębienia
Nie na sprzedaż
Nie do zamiany.
Mama wszędzie i przez cały czas.
Więc najlepsze u mamy
Jest to
że ją mamy
i że mama ma właśnie nas.