Promocja czytelnictwa w śwetlicy

Kto czyta, żyje wielokrotnie…
Uff! Wielki występ już za nami.10.12.2015 miała miejsce wielka uroczystość dedykowana czytelnictwu. Tego wieczoru książka święciła swój tryumf. Była przedmiotem refleksji, głównym tematem  wierszy, zagadek, piosenek i konkursów.

Na kanwie książek opierały się też bajkowe układy choreograficzne przygotowane przez Panią Beatę Jarosz a wytańczone przez naszą niezastąpioną grupę taneczną. Słowo „niezastąpiona”, na określenie naszej dziecięcej grupy tanecznej, padało z ust prowadzącej ( p. Katarzyny Gad) wielokrotnie, stając się jednym ze słów kluczy minionej imprezy. Nasi mali tancerze zaprezentowali się publiczności w sześciu (!) układach ruchowo-tanecznych fundując wszystkim mnóstwo radości i uśmiechu. Nie zabrakło także tematycznych utworów mówiących o bogactwie ukrytym w książkach, o ich walorach i magicznej mocy. Nie zabrakło także peanów na cześć  twórczości Jana Brzechwy. Dzieci zaprezentowały  jego sztandarowy utwór Na straganie. By uatrakcyjnić ów wieczór przygotowaliśmy książkowe zagadki, zarówno dla dzieci, jak i rodziców- najwierniejszej widowni. Na każdego czekał w nagrodę słodki poczęstunek.Jako, że w świetlicy prowadzone są zajęcia z języka hiszpańskiego i angielskiego, nasi podopieczni zaprezentowali także próbkę swoich  umiejętności językowych. Umiejętności, których nie byłoby przecież gdyby nie fachowe książki, podręczniki, słowniki. Był To kolejny ukłon w stronę czytelnictwa, które poszerza horyzonty, znosi granice i stanowi okno na świat. W trakcie uroczystości nastąpiło także nagrodzenie laureatów czterech konkursów organizowanych przez świetlicę. Nagrodziliśmy dzieci za szczególne osiągnięcia w czytelnictwie, przyznaliśmy nagrody: w konkursie plastycznym „ Ulubiona postać z przeczytanych książek”, za najładniejszą ilustrację do bajki Kot w butach oraz za najciekawszą zakładkę do książki. Laureaci otrzymali nagrody oraz osobiste gratulacje od Pani Dyrektor Marty Dibelki.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasza świetlicowa uroczystość miała swój wyjątkowy i  niebanalny kształt oraz wszystkim, którzy poświecili swój cenny czas by towarzyszyć nam w tym ważnym dniu. Zostawiam Was, drodzy czytelnicy  ze słowami otwierającymi i kończącymi naszą imprezę:

„Książka jest największym dobrem człowieka. Rozszerza świadomość ludzką, stwarza sojusz człowieka z człowiekiem, łączy, budzi, niepokoi, przetwarza, rzeźbi rysy swej epoki i wyprzedza ją. Znikome życie ludzkie rozszerza po granice wieczności, przezwycięża mijanie.”