Menu

 • W klimacie Bożego Narodzenia- Pierniczkowe Święto
  Cudowna atmosfera świąt Bożego Narodzenia udziela się wszystkim. Z tej okazji świetliczaki wykonały przepiękne dekoracje. Jednak wielkie emocje ogarnęły dzieci w trakcie Pierniczkowego Święta, w czasie którego ozdabiały kolorowymi pisakami cukrowymi piernikowe dzwonki, gwiazdki, reniferki i choinki.                                                                                                                                           Niech magiczna moc  Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich świetliczków i ich rodzin życzą pracownicy Świetlicy SP nr 31.
  Galeria
  21.12.2018 12:25 | więcej »
 • I miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Nadii Sędzielewskiej
   12.12.18 r.w Szkole Podstawowej nr 25 odbył sie Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczno-Techniczny "Bożonarodzeniowy wianek", w którym Nadia Sędzielewska z kl. 3 A zajęła I miejsce.  Wykonała ona bardzo ciekawą i oryginalną pracę pod kierunkiem p. T. Wójcik  i  p. K. Marzec. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Galeria
  17.12.2018 12:18 | więcej »
 • Mikołaj w świetlicy
  Mikołajki na świetlicy to dzień pełen atrakcji. Najpierw odbył się Mikołajkowy Konkurs Piosenki Swietlicowej. Po małej przerwie zawitał na świetlicę św. Mikołaj ze swoim elfem, który sprawdził, czy dzieci były grzeczne. Na świetliczaki czekały zagadki oraz słodycze i worek prezentów. Najwięcej emocji wzbudził stół do piłkarzyków.
   
  11.12.2018 13:54 | więcej »
 • Mikołajkowy Konkurs Piosenki Świetlicowej
  6.12.18 r. odbył się Mikołajkowy Konkurs Piosenki Świetlicowej przygotowany przez p. K. Marzec i p. T. Wójcik. Zgromadzona publiczność - dzieci, rodzice i nauczyciele gorąco dopingowali brawami wszystkich uczestników konkursu. Emocje sięgały zenitu. Po przeliczeniu głosów wyróżniono występ Mai Cholewińskiej, Niny Dubiel i Ksawerego Budnickiego. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.Gratulujemy  uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
  Galeria
  11.12.2018 13:51 | więcej »
 • Magiczne andrzejki

  Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. W świetlicy szkolnej  przygotowano  andrzejkowe wróżby. Na początku uczniowie zapoznali się z tradycją andrzejkową oraz przysłowiami związanymi  z dniem św. Andrzeja. A potem było wiele ciekawych wróżb. Jedną z nich  była wróżba z wahadełkiem - nad miską trzymamy wahadełko, jeśli się poruszy w prawo - spełni się życzenie, a jeśli w lewo - nie. Następnie z  zamkniętymi oczami trafiamy w szablon liter. W jaką literę trafimy, na taką zaczynać się będzie imię przyszłej żony lub męża. Kolejno z zamkniętymi oczami dotykamy  podziałki centymetra - za tyle lat ktoś wyjdzie za mąż lub się ożeni. Powodzeniem cieszyło się kręcenie ,,Kołem fortuny", losowanie kolorowych karteczek, rzucanie monet do miski, wybór kubeczka z przedmiotami oraz tradycyjne serduszka z imionami, zawodami i najstarsza wróżba z piór. Świetlica szkolna w tym szczególnym dniu została przyozdobiona w elementy dekoracyjne wykonane przez dzieci. To była wspaniała zabawa. Ciekawe, czy komuś spełnią się andrzejkowe przepowiednie...
                                                                                      Teresa Gałka ,Małgorzata Łata, Jolanta Mlazga
                                                                                                                                   

  11.12.2018 13:48 | więcej »
 • Dzień Pluszowego Misia
  Dnia 23.11.18 r. w piątek obchodziliśmy na świetlicy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione przytulanki oraz miały okazję zostać misiem, czyli zrobić sobie specjalne zdjącie. A było przy tym wiele zabawy i uśmiechu.
  30.11.2018 12:49 | więcej »
 • Dzień życzliwości

  Por favour, merci, hello, arrivederci… Takich obcojęzycznych słów uczyły się świetliczaki 21 listopada w czasie Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień przygotowanego przez p. Kamilę Marzec. Co to znaczy być życzliwym? W jaki sposób okazywać życzliwość? To pytania, które zostały postawione dzieciom. W tym dniu była również możliwość napisania komuś coś miłego oraz został rozstrzygnięty konkurs na najżyczliwszego świetliczaka.

  26.11.2018 13:23 | więcej »
 • O Niepodległości Polski w szkolnej świetlicy

  Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski specjalne zajęcia dla uczniów przygotowała świetlica szkolna.  W piątek 9 listopada pracownicy szkolnej świetlicy przygotowali specjalny program dla uczniów. Była pogadanka na temat symboli narodowych. Okazało się, że dzieci bezbłędnie opisały hymn Polski, godło i flagę swojej Ojczyzny. Jednym z zadań na ten dzień było wykonanie flagi Polski techniką wydzieranki z papieru kolorowego. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicy ustawionej przy wejściu do świetlicy. Obchody Święta Niepodległości w świetlicy przygotowała p. Anna Lesiak-Nowak.

  26.11.2018 13:26 | więcej »
 • Konkurs Piosenki Świetlicowej
  Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Świetlicowej. Zapisy u p. Kamili Marzec i p. Teresy Wójcik do 9.11.2018 r.
  08.11.2018 13:14 | więcej »
 • Złota polska jesień
  Jesień to przepiękna pora roku. A zwłaszcza tego roku. Jak na razie w większości pokazuje to piękniejsze oblicze. Dzieci ze świetlicy często wychodza na spacer, by później w formie różnorodnych prac plastycznych pokazać piękno jesieni.
  07.11.2018 13:31 | więcej »
 • Ogólnopolski Tydzień Kariery
  Kim chciałbyś być w przyszłości? Jaki zawód najbardziej cię interesuje? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie świetlicy naszej szkoły podczas zajęć zorganizowanych przez Annę Lesiak-Nowak w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
  Najważniejszym zadaniem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery dla uczniów z naszej świetlicy było tym razem wykonanie kolorowych rysunków, pokazujących różne zawody. Uczniowie sami wybierali sobie temat kolorowanki, więc na korkowej tablicy pojawiły się wizerunki strażaka, nauczycielki, kucharki i innych.Oprócz rysunków uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki dotyczące różnych zawodów.

   
  05.11.2018 14:45 | więcej »
 • Pasowanie na świetliczka
  23.05.2018 r. w świetlicy miało miejsce wielkie święto, a mianowicie pasowanie na swietliczaka. Dzieci z klas "0" i klas I, które nie uczęszczały do świetlicy w ubiegłym roku, najpierw przeszły próbę "cytryny", czyli musiały zjeść plasterek cytryny, a jednocześnie zachować  uśmiech na twarzy. Nastepnie udzielały odpowiedzi na temat zasad obowiązujących w świetlicy. Na koniec pani kierownik świetlicy Elżbieta Lasota pasowała uczniów na "wesołego świetliczka", a pani dyrektor szkoły Marta Dibelka wręczyła uczestnikom pasowania pamiątkowe dyplomy.
   
  28.10.2018 19:28 | więcej »
 • 7.06.2018 r. na świetlicy obchodziliśmy Dzień Truskawki. Z tej okazji dzieci wykonały prace plastyczne z tym jakże ulubionym owocem, poznały piosenkę o truskawce, ale najważniejszym punktem obchodów święta było przygotowanie pysznego koktajlu truskawkowego przez dzieci. Po całej świetlicy rozchodził się nieziemski zapach truskawek, a walory smakowe docenili wszyscy - zarówno uczniowie, jak i wychowawcy!
  Galeria
  11.06.2018 11:53 | więcej »
 • Festiwal Kreatywnych Świetlic

  Dnia 24.05.2018 r. świetliczaki z kl.I B wraz z p. Teresą Wójcik, p. Pauliną Zimoch i p. Elżbietą Lasotą wzięły udział w Festiwalu Kreatywnych Świetlic, który odbył się w SP nr 15.Już na wejściu swoimi strojami zrobiły furorę. Gospodarze z entuzjazmem przywitali "Małe Mazowsze". Nasza świelica prezentowała się jako pierwsza. Eryk Łankiewicz zaprosił zebranych do poloneza i kujawiaka w wykonaniu naszych uczniów. Następnie Zuzia Lasota i Eryk Łankiewicz zaśpiwali piosenkę "Mój mały pies", a towarzyszyli im jako chór pozostali uczniowie z klasy I B. Nasza reprezentacja schodziła ze sceny żegnana gromkimi brawami. W czasie przerwy dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, fantazyjne malowanie twarzy i wykonanie  zabawnych zdjęć. W dobrych humorach ze statuetką i torbą cukierków świetliczaki powróciły do szkoły. Dziękujemy wszystkim wykonawcom.

  Galeria

  04.06.2018 20:27 | więcej »
 • DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

  „Niezapominajki
  to są kwiatki z bajki!”

   

   

  Trudno o kwiatki bardziej wdzięczne.
  Andrzeja Zalewskiego, który w Programie I Polskiego Radia prowadził audycję „Ekoradio”, urzekły tak bardzo, że postanowił zorganizować Dzień Polskiej Niezapominajki – odpowiednik Walentynek. Na święto niezapominajki wybrano 15 maja. W sekretnym języku kwiatów niebieski kolor zarezerwowany jest dla wzniosłych uczuć. W ten sposób te niepozorne, ale piękne kwiatki stały się symbolem miłości do człowieka, miłości do Ziemi.

  Wiele krajów Europy ma swoje dni kwiatów. Anglicy mają swoje ulubione hiacynty, Francuzi – konwalie, Holendrzy – tulipany. U nas niech zapanuje Dzień Niezapominajki.

   

  Z tej okazji dzieci na świetlicy śpiewały piosenkę do słów wiersza Marii Konopnickiej, wzięły udział w konkursie na najładniej pomalowane niezapominajki oraz wykonały opaskę na głowę z tym wdzięcznym kwiatkiem.
  Galeria

   

  15.05.2018 09:08 | więcej »
 • Światowy Dzień Czekolady w Świetlicy
                                                                          ,,Życie jest jak pudełko czekolady, 
                                                                            Nigdy nie wiadomo, na co się trafi.”
   
                                                                                                                            
  Forrest  Gump
   

  12 kwietnia  br. obchodzony jest Światowy Dzień Czekolady.  Z tej okazji  uczniowie wykonali gazetkę ścienną. Poznali tajniki produkcji i pochodzenie tego  słodkiego przysmaku. Obejrzeli prezentację  multimedialną ,,Jak powstaje czekolada?”. Ponadto dzieci wzięły udział w konkursie  na rozpoznawanie smaków czekolady. Wszyscy bezbłędnie wykonali zadanie. Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy układ taneczny do piosenki ,,  Chocolate, choco, choco…”. Piątek był dla nas bardzo słodkim dniem.  Już teraz wszyscy czekamy na przyszłoroczny Dzień Czekolady.
  Galeria   
  18.04.2018 14:11 | więcej »
 • Światowy Dzień Teatru
  27.03.2018 r.obchodziliśmy Światowy Dzień Teatru. Tego dnia uczniowie na świetlicy obejrzeli inscenizację wiersza B. Lewandowskiej "Kłopoty Łyżki". Poznawaliśmy również rozterki zwierzątek z wiersza J. Brzechwy "Kwoka".
  Galeria
  17.04.2018 15:30 | więcej »
 • Wiosna i Święta Wielkanocne tuż-tuż

  Nie wiadomo kiedy minęła zima i wszyscy z utęsknieniem szukają wiosny i wielkanocnego zajączka. W związku z tym dzieci na świetlicy wykonały wiele prac plastycznych, aby szybciej nadeszła upragniona, ciepła wiosna. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych samych radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, optymizmu i siły płynącej z odradzającego się życia wszystkim uczniom  i  rodzicom życzą nauczyciele ze świetlicy.     
  Galeria  

  17.03.2018 22:27 | więcej »
 • Dzień Dinozaura

  Dnia 26.02.2018 r. przypada Dzień Dinozaura. Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach i zachowaniach albo wykonać jakąś ciekawą pracę plastyczną. Tego dnia odbył się konkurs na najładniejszy rysunek przedstawiający dinozaura „pod okiem” p. T. Wójcik. Zwycięzców wyłoniono w drodze głosowania. I tak I miejsce zajął Florian Szczęsny z kl. 3c, II miejsce zajęła Julia Krężołek z kl. 3c, a III miejsce przyznano Kacprowi Kamińskiemu z kl. 1a. Życzymy sukcesów wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do brania udziału w następnych.
  Galeria

  17.03.2018 21:23 | więcej »
 • Zajęcia świetlicowe

  Gimnastyka poranna  -  Zajęcia sportowe  -  Zajęcia plastyczne

  Galeria
   
  14.01.2018 15:03 | więcej »
 • Mamy laureatkę konkursu międzyświetlicowego

  Uczennica kl.III B Julia Kempkowska zajęła I miejsce w XVIII Międzyświetlicowym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Bożonarodzeniowy witraż”, który odbył się 14.12.2017 r. w SP nr 25 im. K. Makuszyńskiego. Julko, jesteśmy z Ciebie dumni, gratulujemy Ci i życzymy dalszych sukcesów!

  16.12.2017 18:18 | więcej »
 • Zdrowe drugie śniadanie
  W naszej świetlicy przygotowaliśmy zdrowe drugie śniadanie. Ze zgromadzonych świeżych warzyw: rzodkiewki, sałaty, pomidora, ogórka, szczypiorku oraz sera i ziół świetliczaki wykonały dekoracyjne kanapki, którymi poczęstowali koleżanki i kolegów oraz pracowników szkoły. Dzieci poznały nowe słowo "wiosenne nowalijki" i wymyślały przepisy na "zdrowe kanapki". Życzymy wszystkim, smacznego!
  09.05.2017 14:36 | więcej »
 • Warsztaty ze strażą miejską
  W naszej świetlicy gościliśmy pracownika straży miejskiej, który zaprosił świetliczaków na warsztaty. Dzieci obejrzały pokaz slajdów przedstawiający prawidłowe zachowania względem obcego psa, a następnie odgrywały różne scenki sytuacyjne. Była to bardzo pouczająca lekcja, którą warto zapamiętać, aby ustrzec się przed przykrymi zdarzeniami.
  09.05.2017 14:09 | więcej »
 • Wiosenna świetlica
  W naszej świetlicy już od początku marca zagościła wiosna. Świetliczaki zaczęły wiosenne porządki od zmiany wystroju i dekoracji sal świetlicowych. Kolorowe kwiaty znalazły swoje miejsce na półkach i ściennych tablicach. Pod okiem P. Teresy Gałki uczniowie zasiali zioła i warzywa, które teraz doglądają w kąciku przyrodniczym. Jakie było ich zdumienie, gdy następnego dnia pojawiły się już kiełki rzodkiewki. Teraz z niecierpliwością czekają już na pierwsze zbiory.
  14.03.2017 11:45 | więcej »
 • Międzyświetlicowy Konkurs Piosenki
  9 marca w ZSO nr 8 w kielcach odbył się Międzyświetlicowy Konkurs. Tematem przewodnim była piosenka harcerska. Naszą świetlicę reprezentował Maksymilian Kononow z kl. IIId, który pod opieką P. Teresy Wójcik przygotował piosenkę Bieszczadzki trakt. Z dumą informujemy,że
  nasz świetliczak zajął I miejsce i zdobył dużą sympatię publiczości.
  14.03.2017 11:27 | więcej »
 • Jak karnawał, to karnawał
  W świetlicy przygotowania do karnawałowego balu trwały bardzo intensywnie. Pani Jola zamieniła się w krawcową i z pomocą maszyny do szycia czarowała karnawałowe kreacje zaprojektowane przez świetliczaków. Sympatyczne kotki i pieski, urocze księżniczki,  figlarne myszki  zatańczyły w świetlicowej sali, a później pozowały do zdjęć. To była udana próba przed prawdziwym karnawałowym balem szkolnym.
  24.02.2017 10:52 | więcej »
 • Nauka przez zabawę w świetlicy

  W naszej świetlicy nie tylko się bawimy, ale rozwijamy swoje zainteresowania i uczymy się przez zabawę. Na zajęciach przyrodniczo - geograficznych poznajemy nasz kraj i państwa Europy, wyjaśniamy zjawiska przyrodnicze, obserwujemy najbliższe otoczenie. A wszystko to odbywa się pod kierunkiem Pani Jolanty Węglarskiej, która w ciekawy i atrakcyjny sposób odkrywa przed nami świat.
  24.02.2017 11:13 | więcej »
 • W zgodzie i w przyjaźni
  W naszej świetlicy wszystkie dzieci dbają o to, aby czuły się dobrze i bezpiecznie. Drogą do miłej atmosfery są wspólne zabawy w kącikach zainteresowań i uczestnicwo w zajęciach świetlicowych. Zgodna zabawa wywołuje uśmiech na twarzach świetliczaków  i daje początek wspaniałym przyjaźniom.
  13.01.2017 10:29 | więcej »
 • Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny
  W Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "Anioły, aniołki, aniołeczki", który odbył się w SP nr 25 w Kielcach,  wzięła udział  reprezentantka naszej świetlicy, ucz. kl. IIId - Amela Ksel. Prace Amelki  i innych dzieci bardzo podobały się jury konkursowemu i zostały nagrodzone I miejscem. Gratulujemy Amelce i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!
  13.01.2017 10:54 | więcej »
 • Przedstawienie świetliczaków
  Przedstawienie świetliczaków odegrane 29.12. Cóż to były za przeżycia! Zaprosiliśmy do świetlicy naszych najmłodszych kolegów na przedstawienie kukiełkowe Jana Brzechwy "Na straganie", przygotowane przez uczniów kl. 1-3, pod kierunkiem wychowaczyni - Jolanty Szarek.
  Wszyscy "mali aktorzy" świetnie się spisali, pieknie odegrali swoje role, za co doceniła ich zgromadzona publiczność.
  06.12.2016 12:15 | więcej »
 • Witaminowe abecadło
  Świetliczaki dużo wiedzą o zdrowym odżywianiu. W ubiegłym tygodniu przygotowały smaczny poczęstunek - surówkę warzywno -owocową. Przepis na zdrową przekąskę wymyśliły same. Oto jej składniki: marchewka, jabłko, banan, gruszka - zetrzeć wszystko na tarce i dokładnie wymieszać. Pychotka!!!
  04.11.2016 10:55 | więcej »
 • Plastelinowe cudeńka

  Świetliczaki bardzo lubią lepić z plasteliny. Ostatnio wykonywały kolorowe koszyczki z warzywami i owocami, które wyglądają bardzo naturalnie i zdobią teraz korytarz świetlicy.
  04.11.2016 10:08 | więcej »
 • Kolorowa jesień w świetlicy
  Jesień zagościła w świetlicowych salach. Jej piękno Świetliczaki wyraziły na obrazkach podkreślając farbami  jesienny koloryt. Wykorzystując technikę papierową wykonały dynie, a z kasztanów zrobiły nadzwyczajny zwierzyniec. Nowe prace ozdobiły świetlicowe sale i korytarz, bo jesień to niezwykle malownicza pora roku.
   
  18.10.2016 11:01 | więcej »
 • Konkurs Bezpieczna świetlica
  5.10. 2016r. w naszej świetlicy gościliśmy Panią Iwonę Stefańską - pedagoga z MPPP w Kielcach i Panią Małgorzatę Majtę, pedagoga z naszej szkoły. W ubiegłym tygodniu dzieci  projektowały piktogramy, które przypominać im miały o bezpiecznym zachowaniu  w świetlicy. Najciekawsze prace znalazły się na wystawie w sali i ocenione zostały przez całą społeczność świetlicową.
  18.10.2016 10:20 | więcej »
 • Witamy w świetlicy!
  Rozpoczął się w świetlicy nowy rok szkolny. Wszystkie Świetliczaki z zainteresowaniem oglądały pomieszczenia sal i szybko odkryły zmiany. Pojawiły się w nich nowe zabawki i wykładzina. Dla dzieci, które przyszły po raz pierwszy do świetlicy wszystko było  nowe i ciekawe.
  18.10.2016 09:40 | więcej »
 • "Ekstra dzień"
  20.06 na międzyszkolnym stadionie przy ul.Prostej odbył się festyn sportowy dla szkół podstawowych i przedszkoli.Celem festynu było promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia a także zachęcanie do rozwoju swoich piłkarskich umiejętności. W rozgrywkach sportowych naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas II i IV.
  20.06.2016 19:56 | więcej »
 • Dzień Mamy w świetlicy
  Z okazji Dnia Matki Pani Kasia przygotowała dla dzieci specjalne zajęcia, których głównym tematem była właśnie mama.
   
  26.05.2016 08:27 | więcej »
 • Ptasie origami
  W mijającym tygodniu szlifowaliśmy znaną już i lubianą przez dzieci technikę origami.
   
  12.05.2016 20:51 | więcej »
 • 3 Maja w świetlicy
  Z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w świetlicy podjęliśmy szereg działań aby podnieść świadomość patriotyczną najmłodszych.
  04.05.2016 19:30 | więcej »
 • Lepimy z plasteliny
  W ostatnich dniach dzieci w czasie pobytu w świetlicy czerpały wielką radość z lepienia z plasteliny.
  22.04.2016 17:31 | więcej »
 • 13 Międzyświetlicowy Konkurs Piosenki
  14. 04.2016r. w świetlicy szkolnej działającej przy ZSO nr 6 na ul. Leszczyńskiej w Kielcach, miał miejsce trzynasty juz Międzyświetlicowy Konkurs Piosenki "Witajcie w naszej bajce". 
  15.04.2016 16:45 | więcej »
 • Origami w świetlicy
  Ze zwykłego kolorowego papieru można stworzyć urocze kwiatowe dekoracje, które będą stanowiły znakomitą ozdobę wnętrza na wiosnę. My z dziećmi wybraliśmy tulipany.Prawda,że wyglądają jak żywe?A przy tym stanowią piękną ozdobę biurka pani;)

   
  12.04.2016 17:00 | więcej »
 • Wiosenne witraże
  W minionym tygodniu dzieci wykonywały kolorowe witraże przedstawiające wiosenne kwiaty.
  12.04.2016 16:46 | więcej »
 • Wielkanoc w świetlicy
  Okres przedświąteczny upłynął w świetlicy w iście radosnej i wiosennej atmosferze.Nie zabrakło rozmów o bogatych tradycjach wielkanocnych, o świątecznym menu oraz liturgii Wielkiego Tygodnia.
  30.03.2016 20:01 | więcej »
 • Po świętach, w dniach 5,7,8.04.2016 w zależności, w który dzień dziecko ma zajęcia plastyczne, bardzo prosimy o przyniesienie następujących materiałów:
  22.03.2016 16:10 | więcej »
 • Dzień kobiet w świetlicy
  8  marca – święto jakże ważne i miłe dla każdej kobiety. Mnóstwo życzeń, ciepła i słodyczy dotarło także do naszej świetlicy. A wszystko za sprawą młodych dżentelmenów do niej uczęszczających. 
  09.03.2016 20:17 | więcej »
 • Kolorowe mandale
  Mandala to jedna z ostatnich świetlicowych prac plastycznych, która zasługuje na wspomnienie, gdyż spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci. Mandala wymaga skupienia, precyzji, dokładności ale przede wszystkim bogatej wyobraźni  i kreatywności.
  12.02.2016 19:44 | więcej »
 • Szykujemy się na bal
  W ubiegłym tygodniu miał miejsce długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy.Oczywiście należało się do niego odpowiednio przygotować
  12.02.2016 19:10 | więcej »
 • Laurka dla Babci i Dziadka
  Świetliczaki wraz z wychowawcami składają już dziś serdeczne życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków, z okazji ich zbliżającego się święta.
  15.01.2016 19:54 | więcej »
 • Przyjemne nowości
  Świetlica to nie tylko miejsce nauki, ale przede wszystkim zabawy i wypoczynku
  15.01.2016 19:43 | więcej »
 • Taneczne życzenia od Świetliczaków
  Nasza świetlicowa grupa taneczna uświetniła program artystyczny szkolnych jasełek, prezentując się w dwóch choreografiach.Pod okiem pani Beaty Jarosz, pierwszaki przygotowały i zatańczyły jeden taniec romantyczny, drugi śmieszny i wesoły, aby  wszystkim, za te dwa tygodnie, lepiej wracało się do szkoły.
  23.12.2015 20:57 | więcej »
 • Bombki i prezenty = ŚWIĘTA!
  Obecny tydzień upływa głównie pod znakiem nadchodzących świąt. W świetlicy słuchamy kolęd oraz chętnie je śpiewamy. U nas zupełnie jak w domu-  poznajemy świąteczne  tradycje,  planujemy wigilijne potrawy i z niecierpliwością czekamy na prezenty pod choinką.
  17.12.2015 17:46 | więcej »
 • Promocja czytelnictwa w śwetlicy
  Kto czyta, żyje wielokrotnie…
  Uff! Wielki występ już za nami.10.12.2015 miała miejsce wielka uroczystość dedykowana czytelnictwu. Tego wieczoru książka święciła swój tryumf. Była przedmiotem refleksji, głównym tematem  wierszy, zagadek, piosenek i konkursów. 
  12.12.2015 20:40 | więcej »
 • Choinko piękna jak las...
  Jest choinka- to znak, że idą święta! 
  12.12.2015 20:33 | więcej »
 • Konkurs "Moja zakładka"- wyniki
   Wewnątrzszkolny  konkurs  plastyczno - techniczny  „Moja zakładka”
  07.12.2015 18:58 | więcej »
 • Przybądź Święty Mikołaju!
  W tym tygodniu nasze dzieci nad wyraz radosne,  podekscytowane i niespokojne- nic dziwnego- czekają przecież na Świętego Mikołaja! Postanowiliśmy ten czas oczekiwań jakoś wypełnić  i wspólnie stworzyliśmy piękną gazetkę, która zdobi wejście do naszej świetlicy. 
  03.12.2015 18:07 | więcej »
 • Chusta Klanzy, czyli to, co Świetliczaki lubią najbardziej
  Na pierwszy rzut oka niepozorna- ot zwykła, kolorowa płachta. Chusta Klanzy, bo o niej mowa zyskała rzesze zwolenników, zarówno wśród dzieci, jak i  pedagogów. 
  01.12.2015 15:52 | więcej »
 • SERDECZNIE ZAPRASZAMY
  30.11.2015 20:45 | więcej »
 • Z wizytą u rodziny królewskiej
  W świetlicy szkolnej regularnie odbywają się lekcje języka angielskiego, prowadzone przez Panią Ewę Białuch. W ramach  Tygodnia Języków Obcych dzieci poznawały bliżej kulturę i system sprawowania władzy w Wielkiej Brytanii. 
  24.11.2015 19:41 | więcej »
 • Bo książki trzeba szanować
  Świetlica powoli szykuje się  do  finału obchodów ogólnopolskiej akcji „ Książki naszych marzeń –W krainie książek”. Wielka uroczystość już tuż tuż, dlatego postanowiliśmy się do niej dobrze przygotować. 
  24.11.2015 19:28 | więcej »
 • Hola Amigos!
  Wszyscy wiemy, że znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach jedna z kwestii priorytetowych. To swego rodzaju klucz i przepustka do innego, często lepszego życia, wielkiego świata. Obecność języków obcych w kształceniu dzieci ma niebagatelne znaczenie, a wczesna edukacja stoi bezpośrednio za językowym sukcesem.
  20.11.2015 23:09 | więcej »
 • Do hymnu!
  W bieżącym roku przypada 97 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych obchodach Święta Niepodległości, między innymi w uroczystym apelu oraz szkolnym marszu niepodległościowym. 
  17.11.2015 20:18 | więcej »
 • Listopad, czyli Pora na pomidora
  Wszyscy wiemy, że kluczem do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci jest ich edukacja już od najmłodszych lat. Z racji ogólnopolskiej kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców", tytułowy pomidor zawładnął życiem szkoły przy Krzemionkowej.
  17.11.2015 20:22 | więcej »
 • Schyłek października
  Obecnie, schyłek października to dla najmłodszych przede wszystkim obchody Halloween.
  17.11.2015 20:14 | więcej »
 • Kim będę gdy dorosnę?
  Okres między 19-23 października upłynął  w naszej szkole  pod hasłem „Tygodnia kariery zawodowej”. 
  17.11.2015 20:14 | więcej »
 • Świetlicowa codzienność
  Świetlica to dla wielu dzieci miejsce szczególne. 
  17.11.2015 20:15 | więcej »
 • Bo Świetliczaki to fajne dzieciaki;)
  I znów świetlica tętni życiem - witaj szkoło, żegnajcie wakacje! 
  17.11.2015 20:15 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im.Henryka Sienkiewicza w Kielcach
  25-750 Kielce
  ul. Krzemionkowa 1
 • centrala (41) 36-76-167,
  fax (41) 36-76-948

Galeria zdjęć