Szkoła promująca zdrowie - zdrowy styl życia

Groźne dopalacze - spotkanie z policjantką

27.11.2015 przedstawiciel Policji spotkał się z uczniami i nauczycielami naszego gimnazjum, aby porozmawiać o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą dopalacze i narkotyki. Policjantka wyjaśniła także uczestnikom spotkania zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Celem spotkania było uświadomienie o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz o skutkach uzależnień od substancji psychoaktywnych i groźnych dopalaczy. Zaproszona przedstawicielka Policji wyjaśniła, czym są dopalacze, jak działają, a także jak rozpoznać osobę, która je stosuje oraz gdzie należy szukać pomocy. Nasz gość omówił także zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz dorosłych. Po spotkaniu nadszedł czas na przemyślenia i refleksję. Mamy nadzieję, że przedstawione przez naszego gościa dane statystyczne, informacje, oraz przykłady będą dla wszystkich doskonałą przestrogą.