Szkoła promująca zdrowie - zdrowy styl życia

Zielona szkoła z "Pory na pomidora"

11 kwietnia klas 3a wyruszyła w daleką podróż w góry do Poronina, gdzie rozpoczęła trzydniową przygodę na zielonej szkole. Oprócz zwiedzania Zakopanego, Poronina, podziwiania krajobrazu górskiego ze Skoczni , uczniowie codziennie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych.

Pod kierunkiem pani Martyny, pani Kasi i pana Maćka, trzecioklasiści robili szejki i lody warzywno – owocowe, sałatki, kanapki. Była to również okazja, by poznać smaki nieznanych warzyw i tajniki słoikowego obierania czosnku. Wiele emocji dostarczyło oglądanie filmu do późnych godzin nocnych z jednoczesnym spożywaniem własnoręcznie przygotowanych lodów. Na wspomnienie zasługuje wizyta w gospodarstwie ekologicznym, w którym największą popularnością cieszyły się prawdziwe, mleczne krowy. Niektórzy nie mogli rozstać się z tymi zwierzętami, wracali po kilka razy do obory, za co krowy serdecznie podziękowały oblizując ich od stóp do głów. Innymi atrakcjami gospodarstwa były owce, owieczki i barany oraz przymiarka do jazdy traktorem. Podczas pobytu obserwowaliśmy wyrób oscypków, które w dużych ilościach zostały zakupione, po chwili skonsumowane i ponownie zapasy uzupełnione. Kolejka nie kończyła się, gdyż uczniowie nieustannie spożywali prezenty dla rodziny i bez końca uzupełniali. Atmosfera życzliwości, radości, dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim przez trzy dni. Rozstanie z prowadzącymi warsztaty kulinarne i gospodarzami było bardzo długie. Nie zabrakło „przytulasków” i pamiątkowych upominków. Na ciepłe słowa zasługuje też pan Dawid, który jest najmilszym i najlepszym kierowcą. Zapraszamy do galerii zdjęć.