Szkoła promująca zdrowie - zdrowy styl życia

Program "Owoce w szkole" i "Szklanka mleka"

Programy "Owoce w szkole" i "Szklanka mleka"skierowane są do uczniów klas 0-III. Dzieci od kilku lat mają możliwość kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania.

Dzieciom otrzymują:
    świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
    świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
    soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego,przygotowane do bezpośredniego spożycia. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących.

Celem programu "Szklanka mleka" jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci.