Szkoła promująca zdrowie - zdrowy styl życia

TURNIEJ GIER ZESPOŁOWYCH W GIMNAZJUM

4 marca 2016 roku odbył się w Gimnazjum nr 15 Turniej Gier Zespołowych organizowany w ramach Projektu Edukacyjnego „ Żyj zdrowo, aktywnie spędzaj czas” i Szkoły Promującej Zdrowie.

Organizatorami turnieju byli uczniowie klasy II a Stanisław Laczek, Piotr Żymańczyk, Igor Polak i Adam Miądzel. W rozgrywkach uczestniczyli chłopcy klas I a i I b. Uczniowie rozegrali dwa mecze: w piłkę nożną i piłkę ręczną. W sportowej rywalizacji nieznacznie wygrała klasa I b. Jednak głównym celem turnieju było zachęcenie młodzieży do czynnego wypoczynku, zabawa w myśl zasady „fair play” oraz integracja sportowa.

Opiekunem turnieju była Aneta Kulik. Chłopcy z klasy II a przygotowali regulamin rozgrywek, sędziowali poszczególne mecze oraz podsumowali rywalizację rozdając słodkie nagrody.